Banca Intesa predstavila Intesa Fondaciju, filantropsku organizaciju

U sredu 15.maja na svecanom dogadaju u Ambasadi Republike Italije u Beogradu, Banca Intesa je predstavila novoosnovanu Intesa Fondaciju, filantropsku organizaciju, u prisustvu znacajnih partnera, klijenata i kolega iz maticne Intesa Sanpaologrupe.

Prisutnima se kao domacin dogadaja obratio ambasador Italije u Srbiji, njegova ekselencija Luka Gori, dok su Darko Popovic i Veronika Vavrova, zamenik predsednika i clanica Upravnog odbora Intesa fondacije govorili o znacaju koji njeno pokretanje ima za dalji razvoj društveno odgovornog delovanja Intesa Sanpaolo grupe na medunarodnom i lokalnom nivou.

Fondacija je osnovana sa ciljem pružanja sistemske podrške zajednici i dugorocnog doprinosa razvoju društva, a njen rad bice usmeren na:

podršku ženama u teškom položaju i borbu protiv društvenih, nejednakosti,
podršku razvoju obrazovanja, dece i mladih, jacanju zdravstvene i socijalne zaštite sa fokusom na stariju populaciju,
ublažavanju klimatskih promena i zaštiti životne sredine,
projektima lokalne zajednice.

Zvanican pocetak rada Intesa fondacije obeležen je donacijom opreme Odeljenju kardiohirurgije Univerzitetske decje klinike Tiršova.

„Svesni smo da kao tržišni lider u Srbiji imamo važnu ulogu u podršci privredi i gradanima, ali i odgovornost za dobrobit celokupnog društva. Zato smo ponosni što cemo osnivanjem Intesa Fondacije, kao prirodnog nastavka naše dugogodišnje podrške zajednici, biti u prilici da nastruktuiran i strateški nacin pomognemo u rešavanju kljucnih socijalnih izazova idoprinesemo opštem razvoju i boljitku društva. Donacijom Univerzitetskoj decjoj klinici želimo da omogucimo još bolje uslove lecenja za najmlade pacijente i rada za osoblje bolnice, pružajuci istovremeno doprinos jacanju ukupnog zdravstvenog sistema u zemlji“, izjavio je Darko Popovic, zamenik predsednika Upravnog odbora Intesa fondacije i predsednik Izvršnog odbora Banca Intesa.