Poseta “Sistema Italija” Somboru

Zajedno sa Ambasadorom Italije u Srbiji, Lukom Gorijem, u sredu 19.juna smo obišli Sombor (na severozapadu Srbije) u okviru misije sistema Italije u kojoj su učestvovali naš predsednik, Patricio Dei Tos, direktor Konfindustrije Srbija Irena Brajović, kao i predstavnici Komore italijansko-srpskih privrednika i SIMEST-a.

Delegacija se sastala sa italijanskim preduzetnicima koji posluju u ovoj oblasti i posetila neke od glavnih proizvodnih pogona, uključujući i pogon Agri Serbia (lokalna podružnica Ferrero grupe) i Progetti-Fratelli Rossi Shoes, ujedno i članicu Konfindustrije Srbija

Ambasador je razgovarao i sa potpredsednicom Vlade Vojvodine, Sandrom Božić, gradonačelnikom Sombora, Antoniom Ratkovićem, kao i sa regionalnim direktorom Privredne komore Srbije (PKS), Slobodanom Stevančevim, o doprinosu italijanskih kompanija razvoju ovog kraja i mogućnostima buduće saradnje na ekonomskom planu.

Veliko hvala obema kompanijama koje su pravi dokaz kako sinergija između italijanskog know-how, podrške zajednice i institucija u Srbiji, predstavlja ključan faktor u jačanju privrednih veza i odnosa između Italije i Srbije.

Ovakve posete deo su periodičnih poseta „Sistema Italija” područjima Srbije sa najvećim prisustvom italijanskih kompanija.

Izvor: Ambasada Italije / Konfindustrija Srbija